‘עשי זאת בעצמך’ | מיזם חברתי המעודד א.נשים לקחת את העניינים לידיים

כמה מאיתנו מכירות ומכירים את זה ש:

"המדף הזה עומד פה כבר חודשיים מחכה שמישהו יתלה אותו"

"הוא הבטיח שהוא יסדר את זה אבל זה ככה כבר שנה"

"הלוואי שיכלתי לעשות בעצמי את מה שאני רואה ב Pinterest "

"זה לקח לאינסטלטור 3 דק' ושילמתי 350 ש"ח"

כל כך הרבה נשים וגברים רוצים ללמוד כיצד לבצע עבודות תחזוקה בבית לבד, הן מתוך כוונה לחסוך כסף בתשלום לבעלי מקצוע על תיקונים קטנים שניתן לבצע לבד והן במטרה לבטא יצירתיות  ולבצע עבודות שיפוץ ועיצוב כאוות נפשם. נשים (וגברים) רבות מוצאות עצמן חסרות אונים כאשר מדובר בסתימה בכיור, החלפה של ברז או גומייה, ניקיון או החלפה של סיפון, תלייה של מדף ועוד מצבי חירום כמו הפסקות חשמל, פיצוצים בצנרות ועוד…

סדנאות 'עשי זאת בעצמך' מספקות הצצה לגישה המעודדת נשים לחקור את תחום שיפוץ ותחזוקת הבית, שימוש בכלי עבודה (כגון מקדחה, מברגה, פטיש, פלאייר ועוד…) התנהלות במצבי חירום ומול אנשי מקצוע כחלק מרעיון כללי של עצמאות ורכישת כישורי חיים.

לסדנאות מסלולים שונים הכוללים 1-8 מפגשים, שבמסגרתם נלמדות מיומנויות בסיסיות מתוך הנחה שרובנו לא למדנו זאת מעולם. הדרך מתחילה בהכרות עם ארגז הכלים ,שימוש בצבע, וממשיכה ברכישת מיומנות בהפעלת כלים חשמליים כגון מברגה ומקדחה ואף מיומנות קידוח ותלייה.

הלמידה נעשית באמצעות מפגש עם החומר והתנסות מעשית הכוללת בניית אובייקטים ורהיטים קטנים שהמשתתפות יוכלו לקחת לביתן.

גולת הכותרת של מיזם 'עשי זאת בעצמך', הוא אלמנט חברתי של תרומה לקהילה באמצעות שיפוץ מבנה -לרוב מהמגזר השלישי. השיפוץ אשר מתבצע בסוף הסדנא, מהווה עבור נשות הקבוצה חלק משמעותי בתהליך הלמידה, מגביר את תחושת המסוגלות ומאפשר הבנה עמוקה יותר תוך תרגול ויישום של הכלים הרבים שנרכשו במהלך הסדנה. מעבר לכך, ברמה החברתית זוהי הזדמנות מדהימה עבור חברות הקבוצה לתרום לקהילה וליצור סביבה נגישה, מכבדת ומעוצבת יותר עבור האוכלוסייה המשתמשת במבנה.

מי אני?

היי, 

אני יולי ימין, נעים להכיר אותך (וירטואלית)

אני חובבת DIY מושבעת! 

אני מעצבת ויועצת לאדריכלות ירוקה בהכשרתי. בעלת תואר ראשון במדעי הרוח והחברה.

מה אני לא?

אני לא שיפוצניקית, לא אינסטלטורית , לא נגרת וגם לא חשמלאית מוסמכת.

אני עובדת עם הידיים מילדות, לומדת ללא הפסקה את תחום תחזוקת הבית, מעזה לתקן ולשפץ בעצמי ומאמינה שכל אדם יכול לתחזק לבד את ביתו , ללא צורך בניסיון קודם בתחום רק בעזרת הדרכה נכונה וכמה צעדי בסיס שיעשו לך אחת ולתמיד סדר ויקנו לך ביטחון.

את "עשי זאת בעצמך" הקמתי בשנת 2017 כמיזם חברתי שמטרתו לתת כלים לנשים אשר מעוניינות או נאלצות לבצע עבודות תחזוקה שוטפת בביתן. פיתחתי ביחד עם חברה, שהיא עובדת סוציאלית בהכשרתה תוכנית בעלת מסלול ייחודי הכולל תכנים נגישים מהיסוד אשר יקנו לך כלים לעצמאות בתחום ולצד זה יביאו לחסכון כלכלי משמעותי. היום הסדנאות מועברות בידי צוות מיומן של נשים חלקן מעצבות, חלקן אמניות והמשותף לכולנו שאנו אוהבות ויודעות להדריך וגם כמובן עושות הכל בעצמנו בבית.

לאחר השתתפות בסדנא המלאה לא תצטרכי עוד לבקש טובות מאיש או לשלם לאיש מקצוע על תיקונים קלים שאותן כל אחת תוכל לבצע בכוחות עצמה. בנוסף DIY כפעילות פנאי המאפשר עיצוב כאוות נפשך הוא עולם ומלואו כל מה שנשים צריכות הוא לקבל בסיס טוב, ללמוד איך לעשות ומה לא לעשות, איך לעבוד נכון וגם בצורה בטוחה ומכאן השמיים הם הגבול.

המבטים המהססים בתחילתו של הקורס הופכים לחיוך ענק מלווים בתחושת ניצחון בסופו.

כיום, אני גאה לעבוד עם מיטב החברות המובילות בארץ, עם רשויות ומרכזים קהילתיים שמעזים להרים את הכפפה בתחום כה חשוב לקידום נשים (וגברים) לעצמאות.

לקוחות מרוצים שעברו את הסדנה שלנו

יולי והבנות פשוט תותחיות! תענוג לעבוד עם נשים כאלו. הסדנא הייתה פשוט מצוינת, העובדים מאוד נהנו, יצאו עם תוצרים מעולים והכי חשוב שיש רשימת המתנה לסדנא הבאה. מומלץ בחום

נפלא לעבוד עם יולי וצוות "עשי זאת בעצמך" שהפעילו אצלנו סדנא מדליקה לנשים עצמאיות וחזקות. מחכה בקוצר רוח לסדנאות הבאות.

יולי תודה רבה על הקורס בזום. היה בעל ערך רב וענה על הציפיות. ממליצה

התלבטתי אם להירשם לסדנא שכזו בזום ואני כה מברכת על ההחלטה להצטרף. הייתה קבוצה מקסימה, קיבלתי כל כך הרבה כלים וצברתי ביטחון. תיקנתי כבר חצי בית בעצמי ולא האמנתי שזה יהיה כל כך פשוט.

יולי פתחה בפניי עולם שלם שחששתי ממנו כל חיי. כבר אחרי המפגש הראשון בזום יישמתי את שיעורי הבית וקפצתי למים. כל מה שהייתי צריכה זה לעזור אומץ ובזכות יולי והסדנא סוף סוף הצלחתי.תודה רבה על מתנה נפלאההרשמי עכשיו ולא תפספסי שום דבר!
     

    דילוג לתוכן